Kurumsal
Grubumuz Hakkında
Yediyol Şirketler Grubu

Yediyol Şirketler Grubu; başarılı geçmişi ve geleceğe bakış açısıyla Türkiye'nin önde gelen şirketleri arasında yer almakta ve yeraldığı sektörlerde lider olma vizyonuyla hareket etmektedir.

İnşaat, enerji, turizm, tarım, su ürünleri, bilişim teknolojileri ve e-ticaret olmak üzere yedi farklı sektörde faaliyet göstermektedir.

Yediyol Şirketler Grubu’nun ulaştığı başarının arkasında, yenilikçi vizyonu, başarı odaklı bakış açısı ve güçlü finansal yapısı vardır.

Sürdürülebilir, çevreci ve kalıcı yatırımlarımızla Jeotermal, Termal Turizm, İnşaat, Kentsel Dönüşüm, Balıkçılık, Tarım ve Teknoloji yatırımlarıyla gerek ülke ekonomisine ve gerekse istihdama katkı sağladık ve sağlama devam etmekteyiz.

MARKALARIMIZ

Kuşadası Jeotermal:

http://kusadasijeotermal.com

Jeotermal Kaynaklarımızla Kuşadası’ndaki konutlara Merkezi Isıtma, ikinci konutlara (Yazlık) ısıtmayla birlikte termal hizmet, Otellere ısıtma ve soğutma hizmetinin yanında termal turizm tesisi özelliği kazandırıyoruz.

Seven Four Life:

http://www.sevenfourlife.com

Kuşadası Davutlar Bölgesinde inşaat ruhsatlarını aldığımız ve inşaatına başladığımız Termal Turizm, Sağlık ve Spor turizmine dayalı toplamda 900 odalı 2 adet Termal Otel yatırımımız bulunmaktadır (Kanyon ve Arena Otel). Bu yatırımlarımızla bölgeye 12 ay hizmet verecek en büyük oteli kazandırıyoruz.

ŞİRKETLERİMİZ

YEŞİLYOL TARIM A.Ş.

2014 yılında kurulan Yeşilyol Tarım A.Ş.; doğal gübre, tohum, modern seracılık ve topraksız tarım alanlarında faaliyet göstermektedir. Grubumuzun elinde bulunan Kuşadası ve Selçuk bölgelerinin Jeotermal enerji hakları sayesinde, özellikle seracılıkta karşılaşılan yüksek ısınma maliyetlerini minimum seviyeye çekerek seracılıkta sektör lideri olmayı hedeflemekteyiz.

EGEBERK SU ÜRÜNLERİ TUR. TİC. VE SAN. LTD. ŞTİ.

Kuşadası Güzelçamlı Kocagöl mevkiinde 130.000 m2 lik alanda su ürünleri yetiştiriciliği yapmaktayız. Gölün, tuzlu sudan oluşması ve buradaki balıkların, doğal yemle beslenmesinden dolayı bütün yetiştirdiğimiz balıklar tamamen doğal balıklardır. Bu doğal ortam olta balıkçılığı turizmi içinde yeni ve keyifli bir ortam oluşturacaktır.

BOZYAZI KÖRFEZ TURİZM VE İNŞAAT A.Ş.

Grup şirketlerimizden, inşaat ve Jeotermal kolunda faaliyet gösteren Bozyazı Körfez Turizm ve İnşaat A.Ş. 1998 yılında kurulmuş, Türkiye genelinde bugüne kadar 1.500.000 m²‘ye yakın proje gerçekleştirmiştir. İnşaatı devam eden Seven Four Life Kuşadası projesinde 400.000 m², Kadıköy Acıbadem’de 40 dairelik 8.000 m² rezidans yapmaktadır. Yakın zamanda Erenköy, Bağdat Caddesi, Şişli ve Kağıthane Örnektepe’de yeni kentsel dönüşüm projelerine başlayacaktır.

Kuşadası Jeotermal

Jeotermal Enerji Nedir?

Yeraltından çıkan ve yeraltına geri verilen yenilenebilir ve sürdürülebilir bir eneji kaynağıdır. Uygun koşullarda işletilirse sonsuz ömre sahip olabilir.

Neden Güvenli?

Yangın, patlama ve zehirlenme riski taşımadığından son derece güvenli bir enerji tipidir.

Neden Ucuz?

Dışa bağımlı değildir, ulusaldır! Yıllık fiyat artışı TÜFE ile sınırlıdır. (Petrol ve döviz fiyatlarındaki artıştan etkilenmez) Jeotermal enerji konutların değerine değer katar.

Nerelerde Kullanılır?

Bireysel ve bölgesel ısıtma, tarımsal kullanım, kaplıca, su ürünleri yetiştiriciliğinde kullanılır.

Neden Temiz?

Jeotermal enerjiye dayalı merkezi ısıtma sistemlerinde fosil yakıt (petrol, kömür, doğalgaz vb) tüketimi yoktur. Bundan dolayı bulunduğu ortamın oksijenini tüketmez. Ortama ve atmosfere karbondioksit, karbonmonoksit, azotdioksit ve kanserojen NOx gazlarını atmaz. Atmosfere kükürtdioksit vermediği için asit yağmurlarına neden olmaz. Sera gazı atımı yoktur. Bir evin jeotermal enerji yerine fosil yakıtla ısıtılması ile altı aracın egzoz kirliliğine eşdeğer kirlilik ortama verilir.

Omia