Faaliyetlerimiz
Isı Yalıtımı (Mantolama) Nasıl Yapılır?

1-Isı Yalıtımı ( Mantolama ) Yapılacak Yüzeyi Hazırlama

Yüzeyde toz ve yağ gibi yapışmayı azaltıcı maddeler varsa bunlar temizlenmeli, dökülme ve kabarma olan bölgeler SU JETİ kullanılarak temizlenmelidir. Isı yalıtımı ( mantolama ) levhalarının yapışacağı yüzey düzgün ve temiz olmalıdır.

2-Su Basman Profillerinin Yerleştirilmesi

Su basman profilleri ısı yalıtımında ( mantolamada ) kullanılmak istenen levhaların enine (kalınlığına 3,4,5 cm gibi) göre belirlenir ve yerleştirilir.

3-Isı Yalıtım ( Mantolama )Levharının Yapıştırılması

Isı yalıtım ( manatolama ) levhalarını yapıştırılacağımız yüzeye tamamını kaplayacak şekilde yapıştırıcı sürdükten sonra iyi yapışması için bu yüzey taraklı mala ile taranır yada bir başka yapıştırma tekniği olan çerçeve sistemi kullanılabilir. Yapıştırma harcı uygulanmış levhalar, levhalar arasında boşluk kalmamasına dikkat ederek duvara yapıştırılır.

4-Isı Yalıtım ( Mantolama ) Levhalarının Dübellenmesi

Yapıştırma işleminden sonra ısı yalıtım ( mantolama ) levhalarının performansını ve sürekliliğini uzun ömürlü bir şekilde sürdürmesi için ısı yalıtım levhalarını dübellenir.

5-Köşe Profillerinin Yerleştirilmesi

Köşelerde rüzgar ve su etkileri ile levhalar arkasında zamanla oluşabilecek ayrılma risklerini önlemek ve düzgün bir köşe oluşturmayı kolaylaştırmak fileli köşe profilleri yerleştirilir. Dilatasyon, damlalık ve denizlik profilleri gerekli bölgelerde kullanılır.

5-Sıva Katlarının Oluşturulması ve Donatı Filesinin Yerleştirilmesi

Isı yalıtım ( mantolama ) levhalarının üzerine ilk kat sıva uygulanır. İlk kat sıvayı hemen takiben, donatı filesi ilk kat sıvanın üzerine hafifçe gömülerek yerleştirilir. Sıva kurumadan ikinci kat sıva uygulaması yapılır.

6-Dekoratif Sıva Uygulaması

Sıva işlemi tamamlanan yüzeylerde ısı yalıtımının ( mantolanmanın ) dış darbelerden korunması, dekoratif bir görüntü vermesi için bir dekoratif sıva uygulaması yapılır.

7-Astarlama ve Boyama

Dekoratif Sıva işlemi tamamlanan yüzeylere bir kat kullanılacak boya tipine göre dış cephe astarı uygulanır, astar uygulaması sonrası iki kat dış cephe boyası uygulanır.

Kuşadası Jeotermal

Jeotermal Enerji Nedir?

Yeraltından çıkan ve yeraltına geri verilen yenilenebilir ve sürdürülebilir bir eneji kaynağıdır. Uygun koşullarda işletilirse sonsuz ömre sahip olabilir.

Neden Güvenli?

Yangın, patlama ve zehirlenme riski taşımadığından son derece güvenli bir enerji tipidir.

Neden Ucuz?

Dışa bağımlı değildir, ulusaldır! Yıllık fiyat artışı TÜFE ile sınırlıdır. (Petrol ve döviz fiyatlarındaki artıştan etkilenmez) Jeotermal enerji konutların değerine değer katar.

Nerelerde Kullanılır?

Bireysel ve bölgesel ısıtma, tarımsal kullanım, kaplıca, su ürünleri yetiştiriciliğinde kullanılır.

Neden Temiz?

Jeotermal enerjiye dayalı merkezi ısıtma sistemlerinde fosil yakıt (petrol, kömür, doğalgaz vb) tüketimi yoktur. Bundan dolayı bulunduğu ortamın oksijenini tüketmez. Ortama ve atmosfere karbondioksit, karbonmonoksit, azotdioksit ve kanserojen NOx gazlarını atmaz. Atmosfere kükürtdioksit vermediği için asit yağmurlarına neden olmaz. Sera gazı atımı yoktur. Bir evin jeotermal enerji yerine fosil yakıtla ısıtılması ile altı aracın egzoz kirliliğine eşdeğer kirlilik ortama verilir.

Omia