Kurumsal
Hakkımızda

Kuşadası Jeotermal Yediyol Şirketler Grubu bünyesinde kurulu Bozyazı Körfez A.Ş.’nin bir iştirakidir. 21.09.1998 tarihinde kurulmuştur. Şirketimize ait 10 adet yaklaşık 20.000 hektarlık alanda jeotermal arama ruhsatı, Kuşadası Davutlar bölgesinde 1 adet işletme ve jeotermal kaynak işletme ve dağıtım ruhsatı bulunmaktadır.

Sürdürülebilir, çevreci ve kalıcı yatırımlarımızla Jeotermal, Termal Turizm, İnşaat, Kentsel Dönüşüm, Balıkçılık, Tarım ve Teknoloji yatırımlarıyla gerek ülke ekonomisine ve gerekse istihdama katkı sağladık ve sağlamaya devam etmekteyiz.

Bozyazı Körfez Turizm ve İnşaat A.Ş. olarak Kuşadası Jeotermal marka tescil belgesini almış bulunuyoruz. Aydın ili Kuşadası ilçesinde başta merkezi ısıtma sistemlerine yönelik jeotermal yatırımlarımız devam etmektedir. Şirketimiz Kuşadası bölgesinde yapılacak olan Jeotermal kaynaklı merkezi ısıtma sistemi konusunda imtiyaz hakkına sahip tek dağıtım şirketidir.

Jeotermal kaynaklarımızla Kuşadası’ndaki konutlara merkezi ısıtma, ikinci konutlara (Yazlık) ısıtmayla birlikte termal hizmet, otellere ısıtma ve soğutma hizmetinin yanında termal turizm tesisi özelliği kazandırmayı amaçlıyoruz.

Jeotermal Enerji Nedir?

Yeraltından çıkan ve yeraltına geri verilen yenilenebilir ve sürdürülebilir bir eneji kaynağıdır. Uygun koşullarda işletilirse sonsuz ömre sahip olabilir.

Neden Güvenli?

Yangın, patlama ve zehirlenme riski taşımadığından son derece güvenli bir enerji tipidir.

Neden Ucuz?

Dışa bağımlı değildir, ulusaldır! Yıllık fiyat artışı TÜFE ile sınırlıdır. (Petrol ve döviz fiyatlarındaki artıştan etkilenmez) Jeotermal enerji konutların değerine değer katar.

Nerelerde Kullanılır?

Bireysel ve bölgesel ısıtma, tarımsal kullanım, kaplıca, su ürünleri yetiştiriciliğinde kullanılır.

Neden Temiz?

Jeotermal enerjiye dayalı merkezi ısıtma sistemlerinde fosil yakıt (petrol, kömür, doğalgaz vb) tüketimi yoktur. Bundan dolayı bulunduğu ortamın oksijenini tüketmez. Ortama ve atmosfere karbondioksit, karbonmonoksit, azotdioksit ve kanserojen NOx gazlarını atmaz. Atmosfere kükürtdioksit vermediği için asit yağmurlarına neden olmaz. Sera gazı atımı yoktur. Bir evin jeotermal enerji yerine fosil yakıtla ısıtılması ile altı aracın egzoz kirliliğine eşdeğer kirlilik ortama verilir.

Omia