Faaliyetlerimiz
Termal Tesis (Havuz) Kurulumu (Bireysel konutlar ve Sitelere yönelik)

Şirketimiz, gerek bireysel konut ve villalara ve gerekse site ve apartmanlardaki ortak kullanım alanlarına 12 ay kullanılabilecek termal havuz kurmaktadır. Bu havuzlara gene şirketimiz tarafından verilecek olan termal su ile taşınmazınız, taşınmazınızın bulunduğu apartman yada site TERMAL özellik kazanacaktır. Bu şekilde kış aylarında kullanılmayan ikinci konutlar termal turizme kazandırılmış olacaktır. Termal havuz tipi ve boyutları site ya da konutların ihtiyacına göre belirlenecek ve bu havuzlarda 12 ay boyunca termal su bulunacaktır. Termal su havuzlara belli debi ve sıcaklıklarda sürekli olarak verilecektir.

Jeotermal Enerji Nedir?

Yeraltından çıkan ve yeraltına geri verilen yenilenebilir ve sürdürülebilir bir eneji kaynağıdır. Uygun koşullarda işletilirse sonsuz ömre sahip olabilir.

Neden Güvenli?

Yangın, patlama ve zehirlenme riski taşımadığından son derece güvenli bir enerji tipidir.

Neden Ucuz?

Dışa bağımlı değildir, ulusaldır! Yıllık fiyat artışı TÜFE ile sınırlıdır. (Petrol ve döviz fiyatlarındaki artıştan etkilenmez) Jeotermal enerji konutların değerine değer katar.

Nerelerde Kullanılır?

Bireysel ve bölgesel ısıtma, tarımsal kullanım, kaplıca, su ürünleri yetiştiriciliğinde kullanılır.

Neden Temiz?

Jeotermal enerjiye dayalı merkezi ısıtma sistemlerinde fosil yakıt (petrol, kömür, doğalgaz vb) tüketimi yoktur. Bundan dolayı bulunduğu ortamın oksijenini tüketmez. Ortama ve atmosfere karbondioksit, karbonmonoksit, azotdioksit ve kanserojen NOx gazlarını atmaz. Atmosfere kükürtdioksit vermediği için asit yağmurlarına neden olmaz. Sera gazı atımı yoktur. Bir evin jeotermal enerji yerine fosil yakıtla ısıtılması ile altı aracın egzoz kirliliğine eşdeğer kirlilik ortama verilir.

Omia